Kominki


DOŚWIADCZENIE

Firma Gradom od początku istnienia zajmuje się wykonywaniem obudów kominkowych z kamieni naturalnych, a przede wszystkim z granitów, marmurów, trawertynów i onyksów.

OFERTA

Wykonujemy najwyższej jakości obudowy kominkowe wg szerokiej palety własnych wzorów oraz indywidualnych projektów klienta.

Dostępne materiały to:
– granity we wszystkich dostępnych na rynku kolorach i strukturach

– marmury
– trawertyny
– onyksy
– piaskowce
– aglomarmury

DORADZTWO

Granity, marmury i aglomarmury – to nasza najbardziej popularna oferta. Wszystkie z nich posiadają swoje unikalne cechy, ale nie każdy z nich może być stosowany w dowolny sposób. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i szerokiej wiedzy pomożemy znaleźć najbardziej optymalne rozwiązania w zależności od projektu kominka i charakteru wnętrza.

REALIZACJA

Poprzez nowoczesny park maszynowy i zastosowanie zaawansowanych technologii, zapewniamy najwyższą jakość wykonywanych usług. Zapewniamy kompleksową obsługę oraz szybkość w realizacji zamówień (3-7 dni).

WALORY KAMIENI


Marmury

Od wieków w naszym kraju były synonimem przepychu. Marmurowe kominki rzeźbione z importowanych zazwyczaj z południa Europy materiałów (głównie z Włoch i Grecji ale także Austrii i Bałkanów) zdobią pałace od Szczecina po Przemyśl i od Wrocławia po Białystok. Większość obecnie sprowadzanych do Polski marmurów pochodzi z Włoch, Hiszpanii, Grecji, Turcji i Egiptu. Struktura ich powierzchni, która decyduje o ich wyglądzie, jest bardzo różna. Większość najbardziej znanych marmurów, jak legendarny marmur karraryjski, Botticino lub Brecia Sarda, w którym rzeźbili najwięksi twórcy Renesansu, jest poprzecinana siecią żył. Struktura ich ułożenia i gęstość występowania wraz z barwą kamienia decydują o klasie materiału – te o najbardziej jasnej i jednolitej powierzchni będą zazwyczaj najdroższe.

Granity
Podobnie jak w przypadku marmuru określenie granit ma w kamieniarstwie bardzo szerokie znaczenie – do jednego worka wrzucane są kamienie, które  charakteryzują się przede wszystkim wysoką twardością. Wśród granitów znajdziemy skały charakteryzujące się połyskującą się powierzchnią, o jednolitym lub bardzo nieregularnym wzorze, w pełnej gamie kolorystyczne, a także wielokolorowe. Niektóre z granitów zawierają w sobie atrakcyjnie wyglądające kryształy kamieni półszlachetnych. Zazwyczaj oferowane są w wysokim (i trwałym) polerze, ale coraz częściej znaleźć możemy kamień o innej powierzchni – aksamitnie gładkiej, szorstkiej, surowej itp. Każda z nich nie tylko inaczej wygląda, ale także inaczej odbija światło. Granity można stosować zupełnie dowoli: mogą stanowić obudowę kominka, mogą być tylko jego okładziną, można nimi wyłożyć również posadzkę przed paleniskiem.


Aglomarmur

Jako konglomerat marmuru, aglomarmur posiada parametry techniczne przewyższające marmur naturalny np. pod względem nasiąkliwości, niestety na skutek dodania w procesie technologicznym ok 5% żywicy nie należy stosować go w miejscach bezpośrednio stykających się z wkładem kominka. Szeroka paleta kolorystyczna przez nas oferowana, pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie oraz dokonać znaczących oszczędności finansowych.