Parapety


DOŚWIADCZENIE

Od 10 lat specjalizacją firmy GRADOM jest produkcja parapetów, co dziś daje nam pozycję lidera w regionie. Realizujemy zlecenia indywidualne i hurtowe dla największych firm deweloperskich, m.in. ARBET-u, MASBUD-u, PRZEMYSŁÓWKI, WPB, IPB, ROMBUDU, EKO-BUD-u oraz wielu innych i producentów okien, m.in. JOCZ, M&S, DRUTEX, PLASTIMET, OKNOPLAST, VETREX

 

OFERTA

Oferujemy następujące rodzaje materiałów do stosowania jako parapety wewnętrzne i zewnętrzne:

 

– Parapety z konglomeratu marmuru (aglomarmuru)

– Parapety z kamieni naturalnych

– Parapety z konglomeratów i spieków kwarcowych

Nasze parapety są wykonane na dowolny wymiar. Maksymalne wymiary to 300 cm  długości i 120 cm szerokości (istnieje możliwość łączenia do dłuższych wymiarów przy zachowaniu minimalnej szczeliny łączeniowej oraz wykonania łączeń pod dowolnym kontem co pozwala na dowolną aranżację istniejących pomieszczeń).

Stale poszerzana kolorystyka naszych parapetów pozwoli każdemu znaleźć odpowiedni dla siebie odcień, który uda się dopasować do każdego wnętrza.

REALIZACJA

Poprzez nowoczesny park maszynowy i zastosowanie zaawansowanych technologii, zapewniamy najwyższą jakość wykonywanych usług. Zapewniamy kompleksową obsługę oraz szybkość w realizacji zamówień (3-7 dni).

WALORY PARAPETÓW WYKONANYCH  Z KAMIENIA

Dobierając asortyment oferowanych przez nas parapetów, kierowaliśmy się kilkoma podstawowymi kryteriami:

– trwałość i bezobsługowość w użytkowaniu

– odporność na warunki atmosferyczne

– różnorodność kolorów, kształtów i wymiarów dająca pełną możliwość zgrania się tego elementu z planowaną aranżacją wnętrza, jak i zewnętrznymi elementami budynku (elewacja, dachówka, orynnowanie i okna)

– szybkość i łatwość montażu

– atrakcyjność cenowa          

 

Parapety z konglomeratu marmuru (aglomarmuru)

Bardzo estetyczne, poprawiają wygląd każdego wnętrza. Przeznaczone do montażu z oknami z PVC, drewnianymi i wykonanymi z aluminium. Aglomarmur (konglomerat marmuru) jest materiałem składającym się z wyselekcjonowanych łupków z kamienia naturalnego stanowiącego 95% masy oraz żywicy poliestrowej w charakterze spoiwa.
Ze względu na różnice w strukturze materiału, aglomarmury w stosunku do marmuru naturalnego mają trzykrotnie mniejszą nasiąkliwość (absorpcję wody), dwukrotnie większą wytrzymałość na zginanie, i ok. 30% większą wytrzymałość na ściskanie.
Parapety z konglomeratu marmuru cechuje najlepszy stosunek jakości do ceny, są one jednak dedykowane do stosowania wewnątrz.


Parapety z kamieni naturalnych

Zdecydowanie do najlepszych jakościowo parapetów kamiennych  należą parapety granitowe. Wybierając tak solidne rozwiązanie, decydujemy się nie tylko na trwałość, ale i elegancję. I właśnie dlatego parapety granitowe są coraz popularniejsze. Dzisiaj zdajemy sobie sprawę, że parapety kamienne powinny być jak najlepsze i wykonane z jak najwyższej jakości materiałów.

Oprócz granitu równie częstym wyborem jest wykonanie ich z marmuru. Materiał ten jest wielokrotnie wybierany do różnego rodzaju wnętrz, od klasycznych po nowoczesne. Parapety marmurowe są ciekawą i przeważnie tańszą  alternatywą w stosunku do parapetów granitowych.

Parapety z konglomeratów i spieków kwarcowych:

To ostatnia grupa materiałowa dedykowana do wykonania parapetów wewnętrznych. Cechuje się najwyższymi parametrami fizyko-mechanicznymi.

Dzięki swej wyjątkowości strukturalnej pozwala zaspokoić gusta najbardziej wymagających klientów.